חשיבות אבטחת מידע לעסקים

לאנשים רבים עדיין אין מושג לגבי חשיבות אבטחת מידע לעסקים. מנהלים רבים אוחזים בתפיסה השגויה לפיה המידע שלהם מאובטח לחלוטין וחף מפני סיכוני פריצות, אבל זוהי טעות שחייבים להיפטר ממנה.

ככל שחברה נוקטת בצעדים להגנה על הקניין הרוחני שלה, חשוב שבעלי עסקים יפנימו את ההבנה שהם לא יכולים להרשות לעצמם את הסיכון של פריצה לנתונים שלהם. עם ההתקדמות הטכנולוגית, מתקפות הסייבר מתחדשות במהירות, ולפני שתשימו לב, הארגון שלכם עשוי להימצא בסיכון. לכן אתם צריכים להיות זהירים מאוד עם המידע החסוי שלכם.

מה זה אבטחת מידע לעסקים?

אבטחת מידע לעסקים מכוונת למניעת גישה שאינה מורשית למחשבים, הגנה על נתונים סודיים, מניעת הפרעות, הרס ושינוי של מידע עסקי. אבטחת מידע מגנה על נתוני חברות באמצעות אבטחת הנתונים במערכת והגנה פני נתונים זדוניים. 

מידע יכול להופיע בכל צורה שהיא כמו למשל באופן דיגיטלי או שאינו דיגיטלי, ולכלול מידע עסקי, אישי או סודי במחשבים או בטלפונים הניידים או בכל מכשיר אחר.

למה אבטחת מידע כל כך חשובה?

בהתחשב בחשיבות המידע הפנימי והחלק שיש לו בהון העצמי של החברה, מצב של פגיעה בנתונים עלול להשפיע באופן של אפקט הדומינו, מה שמעורר מספר השלכות שאינן נעימות כמו פגיעה בתדמית החברה, חשיפת סודות וגם השפעה על תוכניות עסקיות.

התעלמות מחשיבות אבטחת מידע מציבה את החברה בסכנה חמורה, כשהנתונים והמידע העסקי מלקוחות ושותפים עסקיים נמצא בסכנת חשיפה. מתקפת סייבר עלולה לגרום לבעיות חמורות ולנזק בלתי ניתן לתיקון לעסקים, אפילו לעסקים קטנים.

למה חשוב לשכור שירותי חברות ייעוץ אבטחת מידע?

כי העדר הגנה על מערכות עסקיות חושף אותן להתקפות מוצלחות, ולמרבה הצער, בעלי עסקים רבים, שמנהלים ארגונים גדולים או חברות בינוניות או קטנות, נוטים להאמין שהם אינם מהווים יעד פוטנציאלי להאקרים ולכן אינם צריכים להשקיע בענף אבטחת מידע. 

אז אם אתם מוצאים את עצמכם משקיעים יותר במכונות קפה יוקרתיות במקום בשכירת שירותי חברות ייעוץ אבטחת מידע, כדאי שתחשבו שוב על סדרי העדיפויות שלכם.

בחברות קטנות, חדירה למערכות המחשבים עלולה להסתכם ביותר מכמה הפסדים. היא עלולה להוביל לסגירת העסק, ואין איך להדגיש את זה יותר: מידע חשוב שדולף או נגנב עלול להוביל לבעיות כלכליות שיובילו לפשיטת רגל של הארגון.

איך מתרחשת פריצה למערכות מחשבים בארגונים?

עכשיו, שהובהרה חשיבות אבטחת מידע לעסקים, כדאי להבין את האופן שבו האקרים חודרים למערכות מחשבים בארגונים, כדי להבין את האיומים ולדעת איך להתגונן מפניהם:

תוכנות זדוניות

תוכנות זדוניות מזהמות ותוקפות תוכנות שמותקנות במערכות מחשבים או במכשירים דיגיטליים, או שהן פוגעות בחלק מהתוכנות באמצעות קוד זדוני לצורך גרימת נזק לנתונים או להתקנים בארגון.

תקיפת אזורים שאינם מאובטחים 

ההאקרים והעבריינים הדיגיטליים מתחילים את התקפותיהם עם איתור אזורים מוחלשים בחברות, שמאפשרים להם לחדור בקלות למערכות. נקודות תורפה אלה הן תוצאה של רשלנות החברה, כלומר, היעדר הקפדה על טיפול והשקעה בשירותי אבטחת מידע לעסקים.

חלק מגורמי הסיכון שעלולים להקל על האקרים לחדור למערכות הם:

 • ציוד מיושן
 • רשתות שאינן מוגנות
 • הגדרות שגויות
 • ואפילו העדר הקפדה על הכשרת עובדים לשימוש נכון במערכות וההגנה עליהן.

הונאות אלקטרוניות

אלו הם סוגי התקפות מתוכננות שמכוונות להשגת נתונים אישיים וחדירה ליישומים בחברה. אחת השיטות הקלאסיות ביותר של הונאות אלקטרוניות מתרחשות כאשר העבריין מתחזה לאדם שמעוניין להתקשר עם החברה בשותפות עסקית, או להציע להנהלה הצעה עסקית כלשהי.

כדי לבצע פריצה למערכות הארגון, ההאקר שולח דואר אלקטרוני שמפתה את הנמען לפתוח את ההודעה וללחוץ על קישורים שמאפשרים חדירה קלה למערכת המחשבים. חלק מהיעדים הנסתרים בשיטה זו של גניבת נתונים הם גניבת זהות עסקית או אישית והשגת נתונים כלכליים ובנקאיים של החברה.

חשיבות אבטחת מידע
חשיבות אבטחת מידע לעסקים

מערכת שאינה מקוונת

מערכות מסוימות חשופות להתקפות שפוגעות ביציבותן, וגורמות לקריסות שמובילות לפגיעה בתדמית החברה, או חמור מכך, משפיעות על הכנסותיה.

העדר הקפדה על הגנת נתונים סודיים

חלק, או רוב הנתונים והמידע העסקי צריכים להיות מוגנים, והגישה אליהם צריכה להתאפשר רק לאנשים מורשים ואמינים במיוחד. 

העדר הקפדה על כלל הגנה בסיסי זה בחברות, מאפשר לאנשים שנמצאים מחוץ למעגלי האמון, לקבל גישה לנתונים הסודיים ולהשתמש בהם באופן פוגעני.

למה כדאי שתהיה מסגרת אבטחה מוצקה?

התקשורת הפנימית והחיצונית של הארגון צריכה להיות מוקפת תמיד באסטרטגיית אבטחה מוגדרת היטב, שמסייעת לשמור על מבנה איתן מאחורי המידע הארגוני. 

מערכת אבטחת מידע בענן מגנה על לקוחות שאינם מעוניינים שהנתונים שלהם ייחשפו לסכנת פריצה וגניבת מידע, כך שהקפדה על הגנה מעולה על מערכות הארגון ואבטחת שמירת הנתונים של הלקוחות, מובילה להגברת המוניטין המצוין של החברה.

מה התפקיד של חברות ייעוץ אבטחת מידע?

חברות ייעוץ אבטחת מידע מעסיקות מומחי IT שאחראים בעיקר על הרכבת תוכנית פרטנית שמיועדת לסייע ליחידות עסקיות לאתר סיכונים ולהציע פתרונות אבטחת מידע. חוץ מזה, המומחים מציעים שירותי תמיכה בהגנה על הנתונים העסקיים, כולל איתור נקודות תורפה במערכות המחשבים של החברה, והצעת אפשרויות הגנה מתאימות.

תחומי אחריות נוספים של שירותי אבטחת מידע כוללים:

 • הכוונת מחלקות עסקיות באמצעות אסטרטגיות שמותאמות למניעת התקפות סייבר, ואמצעי הגנה על מנת להפחית את הסיכון לפגיעות עתידיות.
 • יצירת תהליכים קבועים של אבטחת מידע לעסקים.
 • יצירת מצב של שקיפות ליחידות ארגוניות ביוזמות שקשורות לאבטחת מידע.
 • תיאום הצעות אבטחת מידע, בדיקות והערכות.
 • הגנה על כל תוכניות האבטחה והטכנולוגיות כחלק מהתוכנית הכוללת של הגנה על הנתונים.
 • חינוך ההנהלה והעובדים להבנת חשיבות הבקרה על המידע העסקי והבנת התפקיד שלהם בכינון נושא אבטחת המידע הכוללת בארגון.
 • הצעת פתרונות אבטחת מידע נרחבים לארגון, כולל שיטות עבודה מומלצות לכל המחלקות בחברה.

מהם היתרונות של שירותי אבטחת מידע?

כפי שניתן לראות, קיימות מספר טעויות שבעלי עסקים שוגים בהן, שעלולות להוביל לפגיעה בסודיות המידע בחברות. הגנה משגיאות אלו אפשרית באמצעות התקנת מערכות ניהול אבטחת מידע לעסקים.

העסקת שירותי אבטחת מידע, מאפשרת התמודדות עם הגנה על הנתונים העסקיים של החברה. מומחי IT משתמשים בכלים שונים שמאפשרים לארגון להימנע מסיכוני חדירה למערכות והבטחת שלמות וסודיות המידע, שזוהי בסופו של דבר המשאלה הראשונה של כל חברה. 

מומחי ה-IT שמועסקים בחברת מורנקס, פתרונות מחשוב לעסקים, בקיאים בשיטות להבטחת המידע העסקי של חברות וארגונים, וביחד נרכיב תוכנית הגנה מעולה שתתאים לארגון שלכם, למניעת סיכונים עתידיים.

כמה מסקנות לסיום

רוב המקרים האחרונים של גניבת נתונים ומידע עסקי הדגישו את חשיבות העסקת שירותי אבטחת מידע ובעלי חברות מכל הגדלים מודעים היום יותר לצורך בהגנה על הנתונים והמידע העסקי שלכם, ומניעת האיומים והחשיפה של מידע סודי ורגיש לגורמים עוינים.

המודעות לחשיבות אבטחת מידע לעסקים והפנמת הסיכונים שהארגון חשוף אליהם, חיונית לחברות גדולות ובינוניות. פתרונות אבטחת מידע מאפשרים הגנה על נתוני החברה באמצעות מניעת איומים ונקודות תורפה, כי העתיד הוא עכשיו, אבל זהו עתיד שלכל אחד יש אחריות לבנות.

התובנה הפשוטה אבל הקריטית שמאמר זה מציב עליה את הדגש היא שככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך מתקדמים גם הכלים שעומדים לרשות האקרים לפרוץ למערכות ממוחשבות ולגנוב מידע עסקי. לכן, כשאתם מכירים בחשיבות הבטיחות העסקית שלכם, אתם מכירים בצורך להמציא עתיד בטוח יותר לארגון שלכם.

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן